"Když to není rozbité, nespravuj to."

Bono

29. srpna 2007 v 7:32 | yellow |  U2
Bono, pravým jménum Paul David Hewson se narodil 10. května 1960 v Dublinu rodičům Bobbymu a Iris Hewson. Matka mu zemřela na mozkovou výduť při přípravě pohřbu svého otce, když mu bylo 14 let. Od té doby Bono bojoval s otcem, který zemřel v roce 2001 na rakovinu. Bono má ještě staršího bratra Normana. Roku 1981 se oženil se svojí školní láskou Alison Stewart a mají spolu 4 děti: Jordan, Memphis Eve, Elijah Bob Partricius Guggi Q a John Abraham. Je alergický na salicyláty obsažené např. ve víně. Ty u něj způsobují malátnost, rudnutí očí (často nosí různobarevné brýle) a dokonce ztrátu hlasu.
Co má na starosti: zpěv, texty, doprovodná kytara a harmonika
Je znám svou činností v charitě - několikrát nominován na Nobelovu cenu míru, podává si ruku se spoustou významných osobností (George Bush, Tony Blair, Bill Gates, papež Jan Pavel II., Bill Clinton, Vladimir Putin, Nelson Mandela), za což ho má Edge velmi rád :); píše scénáře filmů a maluje. Ilustroval dětskou knížku Péťa a vlk.
Zajímavosti: Odešel ze školy v 16ti letech. Spí pouze čtyři hodiny denně. Je fanouškem George Bushe (a myslí si o něm, že je zábavný); také má rád Condoleezzu Rice a schvaluje Tonyho Blaira. Nosí repliku růžence, který dostal od "moderního papeže" (výměnou za své brýle). Kamarádí se boxováním. Jezdí zašlým Volvem. Uchovává si svou oblíbenou značku vypouklých brýlí "Fly", které nosil v roce 1993 na ZOO TV tour, bezpečně schovanou v Dublinu. Několik let před tím, než se narodil, psychicky narušený člověk řekl jeho matce, že její syn bude slavný v jakékoliv profesi, kterou si zvolí. Ve škole se dostal do tolika problémů, že mu říkali "the Antichrist" (Antikrist). Pracuje s brooklynským navrhářem Roganem na nové řadě modrých jeansů. Říká, že potřebuje, aby mu někdo řekl 12krát za den, že ho má rád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama