"Když to není rozbité, nespravuj to."

The Edge

28. srpna 2007 v 17:39 |  U2
Kytarový mág U2 se narodil 8. srpna 1960 v Londýně jako David Howell Evans.
Co má na starosti ?: Kytara, piano, zpěv (hlavní slovo má v Seconds, Van Diemens Land, Numb), basová kytara, občas spolupracuje na textech.
Rodina: matka Gwenda Evans, otec Garvin Evans, starší bratr Dick a sestra Gill. Je podruhé ženatý. V roce 1983 se oženil s Aislinn O'Sullivan, se kterou má tři dcery: Holly, Arun a Blue Angel. Po rozvodu v roce 1993 začal chodit s Morleigh Steinberg, která s U2 spolupracovala jako choreografka a břišní tanečnice při ZOO TV. V roce 2002 se vzali a mají spolu syna Leviho a dceru Sian.
Nosí černou pletenou čepku, kterou zakrývá pleš a dokonce se s ní ženil. Dříve nosil dlouhé vlasy spletené do copu. Je velmi pečlivý jako jediný na Larryho volá Lawrence. Ve škole se velmi dobře učil a chtěl být doktorem. Nakonec zvítězila hudba.
Je velmi puntičkářský na správný zvuk svých kytar. Jeho kytarový technik prý musí před každým vystoupením navlékat nové struny asi na třicet kytar. The Edge je vždy na jevišti prní a při koupi nové kytary ji hodiny a hodiny zkouší. The Edgova sbírka prý obsahuje více než 60 kytar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama