"Když to není rozbité, nespravuj to."

Michka Assayas - Bono o Bonovi

27. září 2007 v 18:36 | frida |  Čtenářský deník

Michka Assayas

Bono o Bonovi

Hlavní postavy: Paul David Hewson neboli Bono Vox
Francouzský novinář Michka Assayas se se zpěvákem a frontmanem legendární irské skupiny U2, ale především také s velkým bojovníkem za lidská práva, Bonem, seznámil v květnu 1980. Od té doby psal o tehdy začínající rockové skupině kritiky a spřátelil se se všemi členy, nejvíc však s Bonem. Michka dostal nápad, sestavit knihu rozhovorů s Bonem.
V knize se dozvíme o minulosti a začátcích skupiny, o vztazích mezi členy a jejich rodinami a v neposlední řadě o Bonově charitativní činnosti, o setkání Bona s papežem Janem Pavlem II. nebo Georgem Bushem. Michka se s Bonem baví o otázkách týkajících se filozofie, náboženství a politiky.
Toto knižní interview vznikalo v průběhu let 2002-2005 v Dublinu, Paříži, Bologni a na francouzské riviéře. Bonovy aktivity na úrovni charitativní a politické jsou dnes už natolik známé, že se zpěvák Bono stal "globálním hráčem, který už několik let úspěšně lobbuje mezi politiky vyspělých zemí za oddlužení nejchudších států planety".
Předmluva, kterou napsal Bono Vox do této knihy
Michko,
Přemýšlel jsem, že bych ti měl ke knize, kterou připravuješ, připsat krátkou poznámku. Zrovna jsem si to znovu přečetl: užvaněné, domýšlivé, drzé - a odhalující. Kéž bych se v tom nepoznával, ale poznávám. Bez teček a čárek, dlouhé odpovědi na krátké otázka - občas otázky otravné, ale vždy pátrající po pravdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama