"Když to není rozbité, nespravuj to."

Harlan Coben - Mrtvá z Nevady

27. září 2007 v 18:47 | frida |  Čtenářský deník

Harlan Coben

Mrtvá z Nevady

Hlavní postavy: Matt Hunter, Olivia Hunterová
Detektivka vypráví o Mattovi Hunterovi, který měl dříve snad všechno, co chtěl. Studoval vysokou školu, měl hodně přátel, velkou rodinu a před sebou slibnou budoucnost. Pak se ale zapletl do rvačky, kterou vyvolal na cizí škole jeho kamarád. Chtěl mu pomoct, ale napadli ho a on chytil jednoho kluka pod krkem. Potom spadli a chlapec si rozbil hlavu o obrubník. Matt byl odsouzen za vraždu a strávil čtyři roky ve vězení. Když ho propustili, nikdo s ním nechtěl nic mít. Pouze jeho bratr, který skoro jako jediný z rodiny přežil, protože po Mattově uvěznění začali všichni starší členové rodiny umírat, ho vyzvedl z věznice a pomohl mu začít nový život. Matt vystudoval práva, a i když kvůli svému záznamu v trestním rejstříku nemohl vykonávat funkci právníka, jeho bratr Bernie ho zaměstnal ve své advokátní kanceláři jako právního asistenta. Po několika letech dokonce Matt znovu potkal dívku Olivii, se kterou se seznámil ještě za bod studií v Las Vegas. Oženil se s ní a teď spolu čekají dítě. Mattovo štěstí ale netrvá dlouho.
Jednoho dne mu z manželčina mobilu přijde fotka záhadného muže a hned potom video, na kterém je onen muž s Olivií. Mattovi je hned jasné, že někdo chce, aby si myslel, že ho manželka podvádí. Téhož dne si všimne, že ho někdo sleduje, a tak se obrátí na svojí známou, která je soukromá vyšetřovatelka. Pátráním ale podněcuje nenávist nepřítele, a tak se ocitne v několika životu nebezpečných situacích.
Inspektorka Loren Museová, shodou okolností Mattova spolužačka ze základní školy, zase pátrá po vrahovi jeptišky, která měla prsní implantáty, což policii zaujme. Když zjistí, že jeptiška měla šestiminutový telefon do domu Mattovy švagrové - vdovy po Berniem - začne Matta podezřívat. Nakonec ale spojí síly a společně odhalí celou pravdu.
Olivia bývala tanečnicí ve striptýzovém baru. V mládí utekla z domu a potřebovala se nějak uživit. Mezi děvčaty "z branže" si našla i přítelkyně - Cassandru a Kimmy. Jednoho dne se nečekaně vrátí do karavanu, ve kterém ty tři bydlely a najde tam Cassandru mrtvou. Krátce nato tam vtrhne jejich šéf se svojí manželkou. Pasák chce Olivii zabít a hledá nějakou videokazetu. Olivii v poslední chvíli zachrání jeho manželka, kterou léta bil, a která ho teď zastřelí. Společně jeho tělo ukryjí do pouště, rozdělí si jeho peníze a rozhodnou se utéct a začít znovu. Manželka pasáka přijme identitu jeptišky, a z bývalé Candi Caneové se stane Olivia. Nikdo nic netuší, protože to ženy udělaly tak, že tvrdily, že mrtvá je Candi. Nikdo po nich ani po záhadné kazetě tedy nepátrá až do doby, kdy se objeví Candiina dcera, kterou hned po porodu adoptovala pěstounská rodina. Kvůli ní přijdou lidé, pátrající po kazetě na stopu jeptišce a Olivii.
Nakonec vše dobře dopadne. Olivia s Mattem mají malého syna a najde se i Oliviina ztracená dcera. Kazeta, která obsahovala záběry zákazníků při sexu s nezletilou prostitutkou (mimochodem tou prostitutkou byla Cassandra) a která sloužila k vydírání, byla zničena a všichni žili šťastně až do smrti.
Olivia se postavila, otevřela ústa, zase je zavřela a pak to zkusila znovu. "Takže ty jsi moje…moje…?"
"Dcera. Ano."
Olivia nejistě postoupila o krok dopředu. Natáhla jednu ruku před sebe. Potom si to rozmyslela a zase ruku spustila.
"Vede se ti dobře, Kyro?" zeptala se.
Kyra se usmála a její úsměv se natolik nápadně podobal matčinu, až se Matt podivil, že si té shody nevšiml dřív.
"Mám se dobře," odpověděla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama