"Když to není rozbité, nespravuj to."

Harlan Coben - Nikomu ani slovo

27. září 2007 v 18:47 |  Čtenářský deník

Harlan Coben

Nikomu ani slovo

Hlavní postavy: David Beck, Elizabeth Becková
David a Elizabeth se znají od svých sedmi let. Jejich rodiče byli přátelé a scházeli se na pozemku Beckových, u jezera Charmaine. David a Elizabeth se přátelili a pak se do sebe zamilovali. Příběh začíná ve chvíli, kdy pár měsíců po svatbě chtějí oslavit třinácté výročí svého prvního polibku, který si dali ve dvanácti letech právě u jezera. Jdou se koupat, jako každých dvanáct let, ale pak Elizabeth doplave k molu a chce skočit do vody, ale najednou zmizí. David, který na ni mezitím čekal ve vodě, rychle plave ke břehu, ale slyší pouze Elizabethin výkřik a pak ho někdo praští do hlavy. Když se David probere, je v nemocnici a zjistí, že Elizabeth je mrtvá. Její tělo našli po třech dnech a jelikož měla na tváři vypáleno písmeno K, je její vražda "hozena" na masového vraha, který mučí a zabíjí ženy.
Po osmi letech, když už se David ze smrti milované ženy vzpamatuje, mu začnou chodit tajemné e-maily "ze záhrobí", jejichž odesílatel zná informace, o nichž mohla vědět jedině Elizabeth. David je přesvědčen, že Elizabeth žije, ale náhle se na něj vrhne policie, která ho obviňuje z vraždy manželky. David se rozhodne objevit pravdu na vlastní pěst a postupně se dozví celou pravdu.
Před osmi lety Elizabeth zmlátil její kolega, syn bohatého muže, když Elizabeth zjistila, že vede takzvaný dvojí život a obchoduje s drogami. Dealer chce Elizabeth zabít, ale doma je David, který si myslí, že je v domě zloděj, a domnělého lupiče zastřelí. Je ovšem v šoku, jde se projít, a když se vrátí, mrtvola je pryč. Bohatý otec podezírá Elizabeth a najme na ní zabijáky. Tady ale zasáhne Elizabethin otec, který omráčí Davida a Elizabeth uprchne ze země.
Po osmi letech se manželé nakonec setkají a vše dobře dopadne.
V tom jsem zaslechl, jak se otvírají dveře vozu. Posadil jsem se. "Elizabeth?"
Ticho - až na zvuk mého zrychleného dechu. Znovu jsem zapátral po její siluetě. A skutečně se mi ji podařilo zahlédnout. Alespoň jsem měl takový dojem, i když úplně jistý si nejsem dodnes. Každopádně to vypadalo, že Elizabeth nehybně stojí na molu a dokonce mě snad pozoruje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama