"Když to není rozbité, nespravuj to."

Harlan Coben - Podrazák

27. září 2007 v 18:51 | frida |  Čtenářský deník

Harlan Coben

Podrazák

Hlavní postavy: Myron Bolitar, Windsor Horne Lockwood III. (Win)
Myron Bolitar je sportovní agent, ale v minulosti byl tajným agentem FBI spolu s přítelem a bývalým spolubydlícím z koleje Windsorem. Kvůli jeho pátracím schopnostem se na něj obrátí jeho bývalá milenka Jessika Culverová, která už rok a půl pohřešuje svou sestru Kathy. Pátrání policie uvízlo na mrtvém bodě a Jessika chce zjistit, jestli její sestra vůbec ještě žije. Navíc před pár dny někdo zastřelil jejího otce, soudního patologa Adama Culvera. Jessika se domnívá, že vražda otce souvisí se zmizením Kathy a přesvědčí Myrona s Winem, aby jí pomohli. Myron neví, kde má začít, když mu zavolá jeho nejlepší klient, fotbalová hvězda Christian Steele, shodou náhod i snoubenec Kathy. Někdo Christianovi poslal nové číslo pornografického magazínu, ve kterém byla u jednoho inzerátu fotka nahé Kathy. Myron s Winem se pustí do vyšetřování a nakonec odhalí celou pravdu. Zjistí, že Kathy Culverová ještě na střední škole přistihla svou matku s milencem a od té doby se matce, která byla jinak hluboce věřící, mstila tak, že spala s mnoha muži, fotila se s nimi a fotky matce posílala. Pak ale potkala Christiana a zamilovala se do něj. Ten však o její "temné minulosti" nic nevěděl. V posledním ročníku vysoké školy ji Christianovi spoluhráči v šatně znásilnili. Otřesená Kathy se rozhodla je udat a Christianovi se přiznat. Ten z toho ale radost neměl, protože to znamenalo, že mu Kathy celou dobu lhala. V agónii jí praštil do hlavy. Domníval se, že je mrtvá a její tělo zakopal v lese. Kathy sice byla jen omráčená, ale ve svém hrobě se nakonec udusila, ještě než se stihla prohrabat ven. Tělo se našlo a Adam Culver díky několika testům zjistil, že mrtvá je jeho dcera. Rozhodl se to utajit a chtěl vrahovi říct, že Kathy žije. Vrah by se musel přesvědčit a jít k místu v lese, kde Kathy zakopal, přičemž by ho Adam natočil na videokameru a udal policii. Christian se ale dozví, že Adam něco tuší, a tak mu nezbude nic jiného, než Adama zabít.
Myron použije stejnou lest, jakou chtěl provést pan Culver a na Christiana si spolu s Winem a policií počkají v lese. Vše dopadne dobře a Myron se dá znovu dohromady s Jessikou, kterou vždy miloval.
Christian udělal krok vpřed. Zvedl pistoli. "Dost řečí," řekl. "Nenechám vás tady stát, dokud se někdo neobjeví."
"To není třeba. Někdo tu je celou dobu."
Zpoza stromu zhruba metr od Christiana vystoupil Win. Přitiskl hlaveň své čtyřiačtyřicítky Christianovi na ucho a řekl: "Zahoď to, nebo je z tvého mozku oběd pro veverky."
Christian upustil pistoli.
"Je po všem," zavolal Myron.
Z poněkud větší vzdálenosti přišli dva uniformovaní policisté a nasadili Christianovi pouta.
Za nimi kráčel Jake Courter a ve vysoké trávě zvedal kolena hodně nahoru. "Na tyhle kraviny už mě neužije," bručel. "Pěkný plán, Bolitare."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama