"Když to není rozbité, nespravuj to."

Tim Green - Pravda zabíjí

27. září 2007 v 19:13 | frida |  Čtenářský deník

Tim Green

Pravda zabíjí

Hlavní postavy: Casey Jordanová, Erik Lipton
Ve svém pokoji na koleji univerzity byla nalezena mrtvá studentka práv Marcia Salesová. Byla zabita brutálním způsobem - vrah jí doslova rozpáral břicho zaživa a vyrvané vnitřnosti rozházel po pokoji. I když je inspektor Bob Bolinger ve službě dlouho, takovou příšernost ještě neviděl. Na místo činu krátce po něm dorazí rozzuřený muž, kterého musí policisté zadržet násilím. Na stanici se zjistí, že to je Donald Sales, otec oběti. Stane se hlavním podezřelým, ale podle Donalda zabil Marcii její profesor práv - Erik Lipton. Jelikož existuje svědkyně, která viděla Liptona odjíždět z bytu Marcie a existují pro to i důkazy (Lipton ve spěšném odjezdu naboural auto oné svědkyně, a tak si poznamenala jeho poznávací značku(, je Lipton obžalován z brutální vraždy. Jeho obhájkyní se stane jeho bývalá studentka Casey Jordanová - brilantní právnička, kterou Lipton přesvědčí o své nevině, a která je rozhodnuta dokázat nevinu svého klienta. Casey se řídí Liptonovými radami, dokonce obviní svědčícího Donalda Salese z toho, že možná měl pohlavní styk se svou dcerou, a nakonec soud vyhraje. Krátce před vynesením osvobozujícího rozsudku se ale Lipton Casey šeptem přizná, že zločin přece jenom spáchal. Casey tomu dlouho nechce věřit, ale nakonec, když pochopí, že jí jde o život, protože Marcia nebyla Liptonovou první obětí, se spojí s Donaldem Salesem a spolu Liptona dopadnou. Bohužel se jim ho nikdy nepodaří předat spravedlnosti, protože Donald Liptona v sebeobraně zastřelí.
Porota se vrátila během necelé hodiny, což bylo dobré znamení. Lipton stál Casey po boku, když předávali verdikt soudnímu sluhovi. Ten jej podal soudci. Casey cítila, jak jí krev pulzuje v žilách. Měla závrať. Pokaždé to tak bylo. Rawlins se chmuřil a kývl hlavou. Když sluha přecházel síň, Lipton sklonil hlavu tak hluboko, až se rty dotýkal Caseyina ucha.
Vnímala jeho slova s rozechvěním a zároveň s příkazem soudce předsedovi poroty, aby přečetl verdikt k bodu obžaloby z vraždy prvního stupně.
Lipton promluvil hlasem nabitým veselím a slova zněla ohavně sladce. "Já ji opravdu zabil."
Casey se zatočila hlava. Šok a hrůza jí zrůznily tvář. Podívala se na Liptona. Oči mu planuly divokou radostí. Samolibě a lačně se usmíval.
"Shledáváme obžalovaného Erika Liptona…" předseda poroty byl ve středním věku a necítil se dobře, neboť byl středem pozornosti, a chvěl se mu hlas, "nevinným."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama