"Když to není rozbité, nespravuj to."

Nancy Baker Jacobsová - Prázdná kolébka

27. září 2007 v 19:18 | frida |  Čtenářský deník

Nancy Baker Jacobsová

Prázdná kolébka

Hlavní postavy: Karin Seatonová
Příběh začíná v době, kdy je ještě Karin Seatonová šťastná, s milujícím manželem a v osmém měsíci těhotenství. To vše ale změní autonehoda, při které přijdou manžel i dítě o život. Karin už je odhodlaná se vším skoncovat, když si v rodném listě dítěte, které žilo jen pár minut, všimne nesrovnalosti. Všechna ultrazvuková vyšetření říkala, že se jí narodí chlapec a Karin mu dokonce dávno vybrala jméno - Erik. Ale rodný list říká, že dítě, které bylo údajně její, a které zemřelo, byla holčička, která navíc vážila o kilo méně, než měl její zdravý chlapec vážit. Celé okolí ji sice považuje za blázna, ale Karin se nevzdává, pátrá po svém synovi a postupně zjišťuje, že má proti sobě mocného a nebezpečného nepřítele.
Zdravý dědic je totiž jedinou nadějí Franka Marshalla, manžela Angelicy Marshallové, na získání manželčina pohádkového dědictví. Podstrčil tedy manželčinu mrtvou dceru místo zdravého Erika. Naštěstí vše dobře dopadne. Erik se vrátí ke své pravé matce - ke Karin - a Frank skončí za mřížemi, protože zabil svou manželku, která začínala něco tušit.
"Gratuluju Karin. Právě jsi se stala matkou - tedy, aspoň po úřední stránce." Podal jí zprávu z laboratoře se slovy: "Myslel jsem si, že menší oslava by byla na místě."
"Ale co -"
"Podívej na tenhle odstavec -" Ben ukázal na část textu, která připomínala čárový kód na potravinářském zboží.
"A co z toho plyne?"
"Že geny dítěte s více než 99% jistotou potvrzují, že jde o tvého biologického syna."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama