"Když to není rozbité, nespravuj to."

Sweeney Todd - The Demon Barber Of Fleet Street

13. dubna 2008 v 15:12 | frida |  ¤FILMY¤
Jelikož jste se v anketě vyjadřovali tak, že byste uvítali i nějaké filmy nebo seriály, rozhodla jsem se přidat první článek do nové rubriky :D v sobotu jsem byla v kině na tomhle filmu - a byl prostě úžasnej!!! takže o něm něco napíšu, přidám odkaz na oficiální stránky a nějaké recenze...

Název (originál): Sweeney Todd - The Demon Barber Of Fleet Street
Český překlad: Sweeney Todd - Ďábelský holič z Fleet Street
Žánr: thriller / horror / muzikál
Výroba: USA + GB, 2007
Čas: 117 min
Režie: Tim Burton
Hrají: Johny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Ed Sanders, Anthony Head, Peter Bowles
V kinech ČR od: 7. února 2008

Benjamin Barker (Johny Depp) byl kdysi spokojeným holičem - svého řemesla nejlepším v Londýně. Měl šťastný život se svou krásnou mladou ženou (Laura Michelle Kelly) a se svou malou dcerkou. Bohužel si krásy paní Barkerové všimnul i slizký soudce Turpin (Alan Rickman). Ten, s pomocí svého poskoka Bamforda (Timothy Spall), Barkera falešně obviní a podaří se jim ho odsoudit k doživotí. Holič putuje do vězení až na druhé straně světa a nemá ponětí o tom, co se děje s jeho rodinou.
Samotný film začíná příjezdem lodi do londýnského přístavu. Loď do města přiváží nejen mladého naivního námořníka Andrewa (Jamie Campbell Bower), ale i tajemného Sweeneyho Todda. Sweeney není nikdo jiný než Barker, kterému se podařilo uprchnout a nyní i po patnácti letech touží po pomstě. Vrátí se do svého starého bytu, kde se od sousedky a majitelky obchodu s nejhoršími masovými koláčky v celém Londýně, paní Lovettové (Helena Bonham Carter), dovídá o osudech své ženy a dcery. Paní Barkerová se raději otrávila než aby přežila ponížení, které jí soudce způsobil svým znásilněním na jednom večirku, a dcera Jo-Anna (Jayne Wisener) je chráněnkou soudce Turpina, který si ji chystá vzít za svou ženu. Jo-Annu spatří Andrew v okně a zamiluje se do ní. Soudce Turpin mu na to přijde a vyhodí mladíka s výpraskem před dům. Andrew se rozhodne že krásku unese.
Pan Todd se mezitím prochází po městě a vidí pouličního holiče - klasického podvodníka "italského mistra, který holil i papeže" Pirelliho. Vyzve ho k souboji a vítězem bude ten, kdo svého zákazníka oholí v co nejkratším čase co nejjemněji. Todd sice vyhraje a upoutá pozornost soudcova sluhy Bamforda jak chtěl, ale také ho zpozoruje Pirelli. Ve skutečnosti je to angličan, který jako chlapec u jistého holiče Barkera zametal podlahu. Pirelli si dá dvě a dvě dohromady a pokusí se Todda vydírat. Bohužel na to doplatí, protože Todd hodlá soudce Turpina zabít a nepotřebuje žádné problémy. Rozhodne se na Pirellim trochu pocvičit svou práci s břitvou a touto první vraždou také začíná spojenectví mezi Toddem a paní Lovettovou. Její obchod s masovými koláčky totiž upadá, doba je zlá... a Pirelli je opravdu dobře stavěný... bylo by to plýtvání :D Otevřou si výhodnou živnost. Todd jako holič, na kterého si nikdo nestěžuje (jak by taky mohl?) a paní Lovettová, jejíž masové koláčky vylepšené "rodinným receptem" jdou doslova na draka. Přes hromadu obětí se Todd pomalu dostává i k své vysněné pomstě.
Mezitím se Andrew neúspěšně pokusí o únos a Jo-Anna je kvůli své bezpečnosti převezena do blázince. Todd Andrewovi poradí, aby se vydával za parukářského učně. Parukáři totiž odebírají vlasy pacientek z ústavu a dělají z nich paruky. Andrewovi se podaří dostat Jo-Annu do Toddova krámu, aniž by o tom ovšem Todd tušil, a zamilovaný mladík chvátá sehnat kočár, aby mohl se svou vyvolenou utéct.
U holiče ale vrcholí očekávaná pomsta a nese s sebou nemalé komplikace. V krámě se objeví bláznivá žebračka, která již několik dní otravovala u obchodu paní Lovettové. Todd ji pro jistotu zabije a žena, která s ním nejspíš chtěla mluvit, stihne říct jen: "Neznáme my se odněkud?..." Její mrtvé tělo letí rovnou do pekárny, kde je zavřený jeden malý chlapec, bývalý sluha Pirelliho, kterého si paní Lovettová nechávala, ale kterého se teď potřebují zbavit, protože začíná něco tušit. Todd stihne zabít svého soudce Turpina a nachází v krámě nezvaného hosta - svou dceru převlečenou za mladíka. Naštěstí nemá čas ji zabít, jak měl v plánu. Uslyší totiž výkřik paní Lovettové, po které se sápe ještě nezesnulý soudce. Nechá tedy svou dceru naživu a chvátá do sklepení. Soudce je již definitivně mrtvý, ale Todd si konečně lépe prohlédne i onu žebračku a pozná v ní svou manželku, paní Bakerovou. Když zjistí, že mu paní Lovettová lhala, zabije ji a potom si klekne k tělu své milované ženy, kde ho také najde a zabije onen chlapec, kterému se podařilo paní Lovettové a jejím vražedným úmyslům utéct.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yellowknife yellowknife | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 16:32 | Reagovat

Názory na tenhle film se budou asi dost lišit. Rozhodně nedoporučuju slabším povahám. Je to dost hrůzostrašný a nechutný. Půlku filmu sem si zakrejvala oči. Ale rozhodně doporučuju pro fanoušky Alana Rickmana. Je skvělej jako vždycky. Hraje strašně přesvědčivě a jeho postava je jako skutečná, ale dost úchylná. Ostatně jako celej film.

2 frida frida | E-mail | Web | 23. března 2009 v 22:42 | Reagovat

sice to píšu celkem dost opožděně... ale yellow náhodou trvalo jen pár měsíců, než po shlédnutí filmu opět začala jíst milovaný cheeseburgery... takže to zas takovej krvák není ;)

3 Terka a Ginger Terka a Ginger | Web | 3. dubna 2009 v 15:38 | Reagovat

Tento film by jsme chtěly vidět, jelikož herecké obsazení je naprosto skvělé :-)

4 Nellie Nellie | 30. září 2011 v 19:43 | Reagovat

Je to Johanna, ne Jo-Anna a ne Andrew, ale Anthony.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama