"Když to není rozbité, nespravuj to."

Rodina, přátelé, nemovitosti

6. května 2008 v 20:27 | Jann S. Wenner |  U2
Bob Hewson (1925 - 2001)
Bonův otec se toužil stát operním pěvcem, místo toho skoro celý život pracoval na poště. Zemřel na rakovinu během turné Elevation, Bono za ním do nemocnice po každém koncertě létal letadlem. Vystupuje ve videoklipu k One, je mu věnovaná píseň Sometimes You Can't Make It On Your Own, kterou mu také Bono s Edgem zpívali na pohřbu.
Iris Rankin Hewson (zemřela 1974)
Chtělo to hodně odvahy, aby se dětská láska protestantky Iris ke katolíkovi Bobovi proměnila ve skutečnost. Bonovu mámu zasáhlo na pohřbu jejího otce krvácení do mozku, o čtyři dny později zemřela. Bono o tomhle dětském traumatu zpívá třeba v písních I Will Follow nebo Out Of Control.
Norman Hewson (narozen 1953)
Bonův starší bratr nejdřív pracoval s počítači, teď vlastní v Dublinu vyhlášenou italskou restauraci Tosca.
Alison Stewart Hewson (narozena 1961)
S Bonem začala randit na škole, když jí bylo patnáct, vzala si ho v jednadvaceti. Po škole pojišťovala stroje a pracovala v elektrikářské firmě svého otce, pak se stala aktivistkou - její specializace je jaderná energie. S Bonem mají čtyři děti (Jordan - 1989, Memphis Eve - 1991, Elijah Bob - 1999 a John Abraham - 2001). Mihne se na začátku videoklipu The Sweetest Thing.
Gavin Friday
Bonův kamarád z dětství. S Guggim a Edgovým bratrem Dickem Evansem figurovali v punkové kapele The Virgin Prunes. Gavin skládá hudbu pro filmy, má několik sólovek a s Bonem složil pár písní k filmu Ve jménu otce.
Guggi
Další člen Lypton Village (vlastním jménem Derek Rowan), dodnes zřejmě Bonův nejbližší přítel. The Virgin Prunes opustil, protože se mu hnusil hudební průmysl. Dal se na umění, měl několik výstav svých minimalistických obrazů.
Bill Clinton
Bono se s ním seznámil během svého politického lobování a řešení severoirského problému. Billova dcera Chelsea se stala prominentní gruppie U2.
10 Cedarwood Road, Dublin
V tomhle předměstském domě v severním Dublinu bydleli Hewsonovi až do 80. let. Interiér je k vidění ve videoklipu k Sometimes You Can't Make It On Your Own, k natáčení museli svolit současní nájemníci.
Kilinney, jižní Dublin
Současné hlavní bydliště Bonovy rodiny. Pomalovaná hlavní vrata velkého pozemku s dvoupatrovou vilou jsou poutním místem fanoušků U2. Hned vedle bydlí i Edge, nedaleko třeba Enya a Van Morrison.
Eze, Francouzská riviéra
Vilu v historickém kamenném městečku mezi Nice a Monakem vlastní Bono napůl s Edgem. Dole na pláži se natáčel klip k Electrical Storm.
The San Remo, New York
Bono vlastní byt i v luxusním dvojvěžáku ze třicátých let na kraji Central Parku. Jeho sousedy tu jsou Steven Spielberg, Bruce Willis nebo Dustin Hoffman.
Hotel Clarence
Dvouhvězdičkovou špeluňku v centru Dublinu koupili Bono s Edgem v roce 1992 a předělali jí na pětihvězdičkový hotel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frida frida | E-mail | Web | 7. května 2008 v 18:33 | Reagovat

yellow - chválím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama