"Když to není rozbité, nespravuj to."

U2 zase odkládají vydání desky

28. září 2008 v 17:24 | yellow |  U2
Není to sice nic moc aktuálního, ale na začátku září (přesněji řečeno 5. září) jsme odjížděli na sportovní kurz do Španělska. Vidina dvacetiosmihodinové cesty mě donutila koupit si MF Dnes. V ní mě zaujal článek s titulkem "U2 posunuli novou desku. Slubují: Rok 2009 bude náš."
Takže pro ty, co článek nečetli...
Původně nejočekávanější deska letoška vyjde až roku 2009. Irská kapela U2 své dvanácté album s údajným pracovním názvem No Line On The Horizont posunula. Na internetové stránce U2frontman Bono tvrdí, že deska, kterou měli U2 vydat již na podzim, vyjde nejdříve začátkem příštího roku. Jako důvod zpěvák uvádí: "Připravili a napsali jsme velké množství skladeb a nechceme s tím teď přestat. Naše přáce se tak k lidem dostane až z kraje příštího roku. Chceme, aby rok 2009 patřil jen nám."
Podle Bona U2 "narazili na zlatou skladatelskou žílu", mají padesát nebo šedesát nových skladeb a věří, že album bude v jejich tvorbě znamenat další zlomový moment - stejně jako tomu bylo, například když po albu The Joshua Tree představili absolutně odlišné Achtung Baby. "U2 vždy šokovali. Tentokrát bude v našich písních mnoho vlivů tranceové hudby, ale zároveň The Edge z kytary vykouzlil hodně hardcoreových zvuků," prozradil Bono.
A dodává: "Je to naše nová kapitola, šance k dalšímu překonání gravitace. Máme písně, nové rytmy a kytaristu, který se není ochoten vrátit do zemské atmosféry, dokud si neurve kus měsíce." Poprvé navíc U2 v Maroku pracovali ve studiu pod otevřeným nebem. "V té skladbě můžete slyšet i vlaštovky, které měly hnízdo kousek od budovy. Je to nádhera."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama