"Když to není rozbité, nespravuj to."

Novelizace zákoníku práce

21. listopadu 2008 v 17:19 |  Kravinky
 1. 1. Práce má být odpočinkem, a proto je jakékoliv přepracování nepřípustné. Bude - li zaměstnanec přistižen, že se potí, bude okamžitě propuštěn.
 2. Minimální hodinová sazba je 30 Kčs.
 3. Začátek pracovní doby si zaměstnanec určí sám, nesmí však být dříve než v deset hodin dopoledne.
 4. Před započetím práce se podává občerstvení, t. j. chlazené víno, chlebíčky, čaj podle přání zaměstnance.
 5. Při práci je povoleno zpívat. Začne - li zaměstnanec zpívat, ostatní přeruší práce a přidají se ke zpívajícímu. Podnik musí obstarat i zábavu.
 6. Usne - li zaměstnanec při práci, ostatní tiše odejdou a zbytek dne mají volno.
 7. V nepřítomnosti nadřízeného mají zaměstnanci volnou zábavu.
 8. Od 11:30 do 13:00 je polední přestávka.
 9. Soukromé pochůzky se v této době nepovolují. Zaměstnanec, který polední přestávku poruší, činí tak na vlastní nebezpečí a zkrácenou přestávku si musí ihned nahradit.
 10. Jsou - li v podniku ženy, a přijde - li za některou pánská návštěva, nesmí být dvojice rušena a podnik je povinnen zajistit místnost k těmto účelům. Ženy, které takto ztratily část pracovní doby, neztrácejí nárok na dovolenou.
 11. Dovolená je dvakrát do roka a to: 8 neděl v létě, 6 neděl v zimně. Je - li zaměstnanec mimo domov, postará se podnik o úklid v jeho bytě.
 12. Mezi 13. a 16. hodinou se podává káva, chlebíčky a zákusky včetně likérů prvotřídních značek. Vedoucí se postará o vhodnou zábavu jako jsou ženy, karty a jiná estrádní vystoupení.
 13. Žení - li se zaměstnanec, platí podnik výbavu. Svatba se odbývá v bytě vedoucího a podnik je několik dní uzavřen. Je celopodnikové volno.
 14. Pro zaměstnané ženy obstará podnik pro jejich vlastní potřebu uklízečku a vychovatelku, nesmí být ošklivá, protože v době volna musí být po ruce pánovi.
 15. Slavnostní odchod z práce je v 16 hodin. Hraje hudba a u východu stojí vedoucí a děkuje za dobře vykonanou práci, přičemž každému zaměstnanci podá ruku.
 16. Vrátný prohlíží zaměstnancům tašky, a když nic nenajde, vrátí je zpět, aby si něco vzali. Starším zaměstnancům jsou kradené věci odváženy do bytu podnikovým vozem.
 17. Zdá - li se zaměstnanci v noci o práci a může - li to řádně dokázat, náleží mu mzda jako za noční práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama