"Když to není rozbité, nespravuj to."

Hrdina

13. října 2009 v 16:47 | frida |  ¤FILMY¤
Hrdina
(originální název: Ying xiong)
rok výroby: 2002
žánr: dobrodružný, válečný, historický, drama

Strhující příběh popisující události před sjednocením Číny pod vládou jediného imperátora.

Hrdina Bezejmenný, který zachránil život králi pokoušejícímu se o dobývání okolních malých státečků a jejich spojení v jednu velkou říši, je nyní před panovníka přiveden, aby si vyzvedl svou odměnu. Podařilo se mu totiž porazit tři velké válečníky, kteří před třemi lety usilovali o králův život - Nebeského, Zlomený meč a Sněhovou vločku.
Vděčný král statečného neznámého vojáka odmění nejen zlatem, ale i dovolením přiblížit se k vládci na deset kroků (což je veliká výsada, protože král dbá na bezpečnostní opatření a obyčejní lidé od něj musí být vzdáleni minimálně sto kroků). Panovníka samozřejmě zajímá, jak se Bezejmennému, o kterém dosud nikdo neslyšel, podařilo v tak krátkém čase zabít všechny tři jeho silné nepřátele a Bezejmenný mu celý příběh ochotně vypráví, jenže nic není tak, jak by se zdálo...
Film nás postupně seznamuje hned s několika verzemi, které se postupně blíží té skutečně pravdivé stejným tempem, jakým králi celý příběh dochází. Ten si nyní příliš pozdě uvědomuje, že možná učinil osudovou chybu, když si svého "zachránce" pustil tak blízko k tělu a před divákem vyvstane otázka, zda je Bezejmenný opravdu hrdinou, nebo dalším potenciálním královrahem.

Konec tohoto filmu jsem kdysi dávno viděla na HBO. Samozřejmě jsem nechápala, o co celou dobu šlo, ale naprosto mě uchvátily použité efekty (pracovala na nich největší světová esa), proto jsem okamžitě začala nahrávat, když ho nedávno vysílali v televizi. Dnes jsem se konečně dostala k vytouženému shlédnutí a rozhodně nelituji času stráveného u tohoto díla.
Příběh měl spád, nechyběly hluboké myšlenky, dojemné scény, bojové scény (i když mi přišly poněkud přehnané - bojovníkům zjevně nedělalo problém létat, pohybovat se hlavou vzhůru nebo jen tak viset ve vzduchu a to nezmiňuji odrážení šípů rukávy šatů...), hudba byla působivá a skvěle dokreslovala atmosféru, a konec je naprosto úžasný, i když ne zrovna šťastný. Shrnuto a podtrženo: všem doporučuji.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama