"Když to není rozbité, nespravuj to."

Září 2010

Matthew Pearl - Přízrak Edgara Allana Poea

14. září 2010 v 12:04 | frida |  Čtenářský deník
Matthew Pearl
Přízrak Edgara Allana Poea

Hlavní postavy: Quentin Hobson Clark, Auguste Duponte, baron Claude Dupin, Bonjour

"Předkládám vám, Vaše Ctihodnosti a pánové porotci, pravdu o smrti toho muže a svém životě. Tento příběh dosud nikdo neslyšel. I kdybych přišel o veškerý majetek, jedno mi zůstane: Tento příběh. V našem městě se najdou lidé, kteří jej nechtějí slyšet. Jsou mezi vámi i ti, kteří stále věří, že jsem zločinec, lhář, vyvrhel, podvodník a podlý vrah. Vaše Ctihodnosti, jmenuji se Quentin Hobson Clark, jsem občan Baltimore, člen advokátní komory a horlivý čtenář.
Nicméně tento příběh nevypráví o mně. A to prosím mějte na paměti. Alespoň to, když nic jiného. Nikdy se nejednalo o mě. Ctižádost nikdy nebyla mou silnou stránkou. Nechtěl jsem získat slávu ani postup. Jedná se o někoho mnohem důležitějšího než jsem já. O muže, jehož sláva nevybledne ani po staletích, i když vy jste na něho zapomněli dřív, než oschla hlína na jeho hrobě. Někdo to musel udělat. Nemohli jsme mlčet. Já jsem nemohl mlčet.
Vypovím jen čistou pravdu a nic než pravdu. Musím vám to říct, protože jsem se dostal nejblíž k pravdě. Přesněji, jsem jediný, kdo zůstal naživu."


yellow se loučí

10. září 2010 v 12:51 | yellow
Tímto článkem, který bude pravděpodobně posledním článkem jak na tomto blogu, tak vůbec na jekémkoli blogu bych se s vámi všemi, kteří jste někdy četli nějaký můj výtvor chtěla rozloučit.

"Nejvíc sexy" muži roku :)

6. září 2010 v 20:43 | frida |  Naše názory, články
ok, přiznávám se - občas čtu Bravo, co si mladší ségra koupí... :) a celkem mě to baví, protože tam člověk najde spoustu zajímavejch věcí - a navíc: kdo by nechtěl být "in", že? :)

z nejnovějšího čísla mě asi nejvíc dostal zveřejněný žebříček "Nejvíc sexy muž roku (2010)!" (i když redakci Brava omlouvá fakt, že jde o výsledky ankety pro časopis Glamour - kterej mimochodem neznám...) - v kratičkým článečku se píše: "Výsledky nás nepřekvapily!" ... no, mě teda celkem jo...

proč to sem dávám? slibovala jsem to yellow na qipu, jenže aby to bylo jaksepatří působivý, potřebovala bych fotky, který se jí na mobilu zobrazujou složitým způsobem, kterej nebudu rozvádět... :) - prostě je to složitý, tak jsem si řekla, že to hodím na blog (aspoň sem čas od času něco přibude...) i s vlastním komentářem... hm... kterej si prostě nemůžu odpustit :)

takžeee - tady to máme: nejvíc sexy muži za rok 2010!!! :) *fanfára*